Inspirujemy twórców

Inspirujemy twórców

W wyjątkowej miejscowości jaką są niewątpliwie Dąbki, gościliśmy wielu znanych artystów, jednak jest jedna osoba, która szczególnie skradła serca wielkiej rodziny wczasowiczów DW Maria, a jest nią pisarka Monika Oleksa. Monika już od wielu lat tworzy swoje dzieła m.in. podczas pobytu w naszym ośrodku. Akcja niektórych książek toczy się w DW Maria. Przeczytaj o tym w: „ Ciemna strona miłości”.

monik
monika oleksa

Pisząca marzycielka z duszą wrażliwą i otwartą na drugiego człowieka. W ciągu dnia próbuje zarazić dzieci, młodzież i dorosłych miłością do języka angielskiego oraz spełniać się jako mama Michała i Miłosza oraz żona Marcina. Po zmroku chowa się w świecie fikcji i fantazji, którą przelewa na papier. Lubi obserwować życie i wplatać je w kartki swoich książek. Pisanie jest jej pasją od zawsze. Urodziła się i mieszka w Lublinie, z którym jest bardzo związana. Miejsca, w których rozkwita jej twórczość to ukochane nadmorskie Dąbki i Nałęczów. Debiutowała 2002 roku zbiorem opowiadań „Uśmiech Mima”. W 2011 roku, nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka , ukazała się jej pierwsza powieść „Miłość w kasztanie zaklęta”.

Uśmiech mima
Uśmiech mima
kasztanie

“Dąbki. Kiedyś maleńka wioska rybacka, obecnie uzdrowisko. Biały piasek na nieskończenie długiej plaży, przy brzegu przystań i kutry rybackie. W smażalni ryby dopiero co wyjęte z sieci. Spokój i zatrzymanie. Maleńkie sklepiki z pamiątkami, bursztyn i srebro połączone w delikatną, subtelną biżuterię; piekarnie i cukierenki kuszące puszystymi wypiekami. Spodobało im się to miejsce. Wynaleźli je w Internecie. Dom Wypoczynkowy “Maria”, tonący w kwiatach i dopieszczany pod każdym względem. Wspaniała, rodzinna atmosfera, w której czuli się, jakby znali to miejsce od zawsze. Serdeczność właścicieli i zaangażowanie personelu sprawiały, że pobyt tutaj był prawdziwą odskocznią od codzienności i Małgorzata po kilku dniach już wiedziała, że będzie żegnać to miejsce z prawdziwym żalem i na pewno niejednokrotnie tu powróci.”

Fragment książki “Ciemna strona miłości”, Moniki A. Oleksa
Książka powstała w Domu Wypoczynkowym „Maria”.

 

 

Więcej o Monice oraz jej blog: magialiterczarslow.blogspot.com